Hakkımızda

       Harput Holding olarak yatırımlarımızı 1995 yılında hızlı büyüme sürecinde olan tekstil sektörüne kaydırmaya karar verdik. Tekstil sektöründe entegre üretim sistemi ile hedeflediğimiz üretim kalitesine ulaşan holdingimiz 1998 yılında kurulan Kinteks Dokuma ve Boya San. A.Ş.'yi 1999'da bünyesine dahil etti.

      Yatırımlarımıza hız vererek makine parkı ve işletme sahasını 2003 yılında büyüttüğümüz Kinteks Tekstil, Türkiye'nin en büyük boya, baskı, apre ve kaplama tesislerinden biri olarak tekstil sektörüne hizmet etmektedir.

      Teknoloj, kalite ve Ar-Ge yatırımlarıyla sektörde kendine haklı bir yer edinen Kinteks, dünyadaki teknoloji ve gelişmeleri yakından takip ederek kendini sürekli yenilemektedir.

      Kinteks; sürdürülebilir büyüme hedefleriye, sektördeki en gelişmiş teknolojileri kullanarak üretim yaptığımız makine parkı ve işletme sahasıyla Avrupa'nın sayılı üreticileri arasında yer almaktadır.

      Üretiminin yüzde %70'ini ihraç eden Kinteks, yurt içi ve yurtdışında bir çok seçkin marka ve üreticiye fason boya, baskı, apre ve kaplama hizmeti vermektedir.

      Modern makine parkı, sektörde deneyimli personeli ve 100 bin metrekareye ulaşan üretim alanıyla Türkiye'nin en büyük boya, baskı, apre ve kaplama tesislerindendir. Avrupa’nın 12 milyon metre üretim kapasitesine sahiptir.